Minca alebo groš

Autor: Szilvia Molnár Bartal | 27.3.2013 o 17:37 | (upravené 27.3.2013 o 17:45) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  358x

Dnes som obdržala do poštovej schránky „dôležitú informáciu o emisií strieborných mincí“ v obálke. Ide o oficiálny dokument určený do rúk adresáta. (Ironické je, že nikde svoje meno a adresu nevidím). No čo to bude? Miesto odosielateľa je uvedené: Národná pokladnica s celkom luxusným logom s korunkou. Obsahom listu je informácia o emisií výnimočnej pamätnej medaily v 8500 kusoch za cca 19,95 € (rozmer 33 mm, gramáž si každý asi bude musieť domyslieť). No nezdá sa mi tá ponuka, názov evokuje, ako keby išlo o aktivitu štátu. V období, keď treba platiť daň do Štátnej pokladnice, je asi aj logické, že mi to napadne ake prvé. Samozrejme, ako vždy, začnem hľadať čo za takouto ponukou je.

Trvalo mi pár minút kým som vôbec našla informáciu o obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorá mi ponuku posiela. Ak ste tiež dostali podobnú korešpondenciu tak ste možno mali chuť prelustrovať firmu a mohli ste nájsť tieto verejne prístupné informácie: Ide o spoločnosť, ktorej spoločníkom sú dve holandské firmy (Samlerhuset Group B.V a International Coins B.V.), štatutárom sú dvaja páni so Spojeného kráľovstva a jeden pán z Poľska. Z telefónneho čísla a P.O.Box schránky mi je jasné, že vybavenia prípadnej reklamácie sa nikdy nedožijem.

Ja osobne tejto spoločnosti a jej ponuke nedôverujem a keby som mala v pláne kupovať mincu k 20. výročiu vzniku SR, tak vyhľadám našu historickú mincovňu v Kremnici, kde sa uvádza aj gramáž mince a je jasne určené, že sa jedná o štátny podnik. Je to na nás, aby sme sa nenechali ovplyvňovať takýmito praktikami. Začnime byť reálne rozmýšľajúcim spotrebiteľom, ktorý vie rozlíšiť A od B.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?